Trogir

Trogir to malownicze miasteczko położone w Środkowej Dalmacji, około 30 km na północ od drugiego co do wielkości miasta Chorwacji - Splitu. Trogir swoim pięknem i romantycznością przyciąga każego roku tysiące turystów, którzy spędzają tu swój urlop i wielokrotnie powracają. Zabytkowa starówka, która od 1997 roku znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO, położona jest na maleńkiej wysepce pomiędzy lądem stałym a wyspą Čiovo. Zaletami Trogiru i jego okolicy są liczne miejsca bogate w historię i zabytki, przepiękne romantyczne plaże, malownicze krajobrazy i duży wybór spacjalności kuchni dalmatyńskiej. W okolicy Trogiru znajdują się takie miejscowości jak Arbanija, Slatine, Okrug Gornji, Okrug Donji, Seget Gornji i Seget Donji.

Trogir położony jest nad samym Adriatykiem , na trasie, która powiązuje wiele ciekawych miast Dalmacji min.: Zadar, Šibenik, Split i Dubrovnik. Stąd też jest łatwo dotrzeć do dwóch Parków Narodowych Chorwacji: Krka i Kornati.

Spędzając urlop w Trogirze , przeżyją Państwo niesamowitą przygodę z historią, doświadczą typowego klimatu dalmatyńskiego i upoznają życzliwość tutejszych mieszkańców.